18.5.13

Wizyta u dziadków...

Tatuś-Bajarz, Ukochana i Młody wyjechali na weekend do dziadków. Nawet jeśli dzień jest szary i ponury, taki wyjazd potrafi nieźle zainspirować. Kiedy jednak dzień, jak dziś, jest pogodny i słoneczny... atrakcje i inspiracje zdają się pędzić tabunami i tratować się wzajemnie.

Mamy tu wszystko, co jest potrzebne w dobrym filmie. Młody przyjechał w stanie śpiącym - suspens się zawiązuje. Uczestnicy show się niecierpliwią. Zapada noc. Dziś chyba już nic z tego nie będzie - trzeba będzie poczekać do rana. 

Rano - oczywiście - Najmłodszy wstaje przed rodzicami. Ale dziadkowie są czujni - a może zniecierpliwieni - i gotowi do przejęcia kontroli, nad potomkiem. 

Ha! 

Można nawet powiedzieć:

Hahaha!

Kontrola nie jest taka łatwa, jakby się to mogło wydawać. Bo Młody jest wszędzie. I tak naprawdę, to on wszystko kontroluje. Dziadkowie jednak dostają skrzydeł i - najwyraźniej - powiewu drugiej młodości. I teraz oni również są wszędzie. Troszeczkę później, niż Młody, troszeczkę mniej intensywnie, niż Młody, ale są. 

A Młody rozdaje swoje wdzięki i obdarza uśmiechami. Z jednym zastrzeżeniem... trzeba sobie zasłużyć. I tu zaczyna się taniec Dziadka z Babcią. Jedno przez drugie to klaszcze, to tupta, podśpiewuje i mruga do wnuka, żeby tylko przykuć jego uwagę.  

- Chodź tu zobacz...
- A to widziałeś?
- Zgadnij, co dla Ciebie mam.
- Pomożesz mi w ogródku...

...i całe mnóstwo pytań i zawołań, których celem jest zmiana lokalizacji Młodego na taką nieco bliższą sobie. 

Dziadkowie przy okazji uczą się obsługi Wnuka - niezbędnej do tego, by mógł zostać u nich na "wakacje". Dla obserwatora z boku może wyglądać to dosyć zabawnie - może nawet "słodko" - gdy najmłodszy członek rodziny postępuje zgodnie z antyczną zasadą "dziel i rządź" i w rezultacie osiąga, to co chce... 

A teraz zmienimy nieco zasady gry. I przyzwyczajmy Młodego do chodzenia bez pieluchy...


W głowie brzmi nieśmiertelne: "czytała Krystyna Cz..."

1 komentarz:

 1. Witaj,
  Chciałem Cię ( jako twórcę tego bloga ) oraz Twoich gości zaprosić na portal blogbook.pl, który jest pierwszym w sieci serwisem zbierającym w jednym miejscu blogi i posty.

  Mam nadzieję, że i Twój blog dołączy do tego grona, a Tobie pozwoli zwiększyć rozpoznawalność oraz oglądalność Twoich wpisów.

  Serdecznie zapraszam i wierzę, że już niedługo przeczytam Twoje posty na blogbook.pl.

  Co zyskujesz na dodaniu swojego bloga ?
  1) Twój blog i posty mają więcej linków bezpośrednich, a więc pozycjonowanie google,
  2) wszystkie posty i blogi są otwierane bezpośrednio na stronie domowej, a więc statystyki,
  3) dostęp do szerszego grona czytelników zainteresowanych Twoją kategorią bloga, a czytających akurat inny blog


  Pozdrawiam i pozostaję do dyspozycji w przypadku pytań lub wątpliwości

  Michał Ludczyński ( twórca portalu )

  www.blogbook.pl


  PS.
  Nie musisz dodawać postów na blogbook.pl.
  Dzieje się to automatycznie po dodaniu Twojego bloga na stronę.

  OdpowiedzUsuń